Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачекси, до граѓаните од исламска вероисповед, упати искрени честитки по повод големиот празник Рамазан Бајрам.

- Искрено ви посакувам овој Рамазан Бајрам да ја зајакне верата и солидарноста меѓу луѓето, покажувајќи го  патот кон вистината и праведноста. Само со триумфот на љубовта над омразата, можеме заеднички, со нашите сограѓани  од сите вери и определби, да градиме посветла иднина . Нека и овој Бајрам не потсети на добрите дела кои треба да ги правиме кон себе, кон своето семејство и пошироката заедница- стои во честитката на градоначалникот Никола Бакрачески.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1381  пати
Објавено на: 25.06.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©