Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИЗВЕСТУВАЊЕ
Untitled Document

Поради градежни зафати – асфалтирање, на кружниот тек на пресекот на Булевар Туристичка со ул. Македонски Просветители, сообраќајот на овај потег е отежнат. Се молат граѓаните да го избегнуваат овај потег. Планирано е градежните зафати да траат до крајот на оваа недела.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1319  пати
Објавено на: 30.11.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©