Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОД НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ПОЧНЕ СО РАБОТА СОВЕТНИЧКАТА КАНЦЕЛАРИЈА ВО ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Од наредната недела  советниците при Советот на општина Охрид  ќе започнат со дежурства со цел да им излезат во пресрет на  барањата на  охриѓани за побрзо решавање на проблемите од општествената сфера.

Советничката канцеларија во општинската зграда за охриѓани ќе биде отворена во два работни  дена од неделата,  вторник и четврток  во период од 11 до 15 часот. Во деновите за прием на странки ќе дежураат по еден советник од власта и опозицијата.

Прочитано:  1436  пати
Објавено на: 08.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©