Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДОПОЛНИТЕЛНО АНГАЖИРАНИ ЕКИПИТЕ НА Ј.П. „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“
Untitled Document

Во изминативе денови екипите на “Јавна хигиена” при “Ј.П. Охридски Комуналец” беа дополнително ангажирани со уредување и чистење на улиците и парковите во тек на раните утрински часови, како и преку целиот ден после забавите и концертите, како последица на големиот број на гости во градот. Беа собрани големи количини на пластични шишиња, хартија и друг вид на отпад, како во центарот на градот така и на плажата парк. Беше исчистен и градскиот стадион по договор со јавното претпријатие “Билјанини Извори”.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1345  пати
Објавено на: 03.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©