Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СВЕЧЕН КОНЦЕРТ НА ОМУ „МЕТОДИ ПАТЧЕ“
Untitled Document

По повод одбележувањето на 7 Ноември- Денот на ослободувањето на Охрид, синоќа во Основното музичко училиште „Методи Патче“ се одржа свечен концерт.
Ученици од основното музичко училиште се претставија со одбрани дела и покажаа дека не случајно се меѓу најдобрите во Република Македонија и пошироко во регионот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1366  пати
Објавено на: 08.11.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©