Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОДРАЧНОТО УЧИЛИШТЕ НА ОУ,,ГРИГОР ПРЛИЧЕВ” ВО РАЧА ГО ОДБЕЛЕЖА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК
Untitled Document

Со свечена приредба, подрачното училиште на ОУ ,, Григор Прличев” во населбата Рача, вечерва го одбележа својот патронен празник. На свеченоста, што се одржа во рамките на годинашните ,,Прличеви беседи”,  настапија учениците од училиштето , со богата културно- уметничка програма, во која презентираа бројни содржини поврзани со наставните и воннаставните активности.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1382  пати
Објавено на: 03.02.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©