Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АРХИВАТА НА ОПШТИНА ОХРИД ЌЕ РАБОТИ И НА 31 ДЕКЕМВРИ
Untitled Document

Се известуваат граѓаните на Охрид и правните лица, дека со крајот на 2016 година, завршува рокот за поднесување на елаборати за легализација на бесправно изградените објекти.

Архивата на Општина Охрид со цел да им излезе во пресрет на оние граѓани кои се уште не ги поднеле потребните елаборати со претходно поднесената документација, ќе работи и утре, на 31 декември во периодот од 09 – 14 часот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1379  пати
Објавено на: 30.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©