Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УТРЕ ЌЕ СЕ ОДБЕЛЕЖИ СВЕТСКИОТ ДЕН НА МИРОТ
Untitled Document

Со пригодна свеченост, утре, со почеток во 11 часот на Градскиот плоштад ќе се одбележи Светскиот ден мирот.


Во програмата за одбележување, предвидено е да се положи свежо цвеќе на бистите од паднатите борци и илинденци во Градскиот парк, понатака ќе се чита пораката на Генералниот секретар на ООН Бан Ки Мун.


Во рамки на манифестацијата ќе се обратат претставници на организаторите, општина Охрид и од Сојузот на борици од Охрид и Дебрца.


Настанот ќе биде проследен со културно – уметничка програма.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1343  пати
Објавено на: 20.09.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©