Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИСЧИСТЕНА ДИВА ДЕПОНИЈА ВО ТРПЕЈЦА
Untitled Document

Дел од екипите при Ј.П. "Охридски Комуналец", по барање на месното население, денес исчистија дива депонија создадена од несовесни граѓани во с. "Трпејца", и покрај апелите на претпријатието до граѓаните да го депонираат отпадот на местата одредени за тоа. Беа подигнати големи количини на разновиден отпад, и притоа беше употребено специјално возило.

Повеќе....

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1352  пати
Објавено на: 30.06.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©