Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ УТРЕ НА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ ОД ВИДОБИШТА И ЖЕЛЕЗНИЧКА
Untitled Document

Градоначалникот Бакрачески продолжува со директните средби со граѓаните на Охрид. Утре (06.10.2015) со почеток во 17 часот ќе оствари средба со жителите на УЗ Видобишта и УЗ Железничка. Средбата ќе се оствари во големата сала на општина Охрид.

На средбата покрај соработниците на градоначалникот ќе бидат присутни и директорите на Јавните претпријатија. Целта на средбата е запознавање на градоначалникот со проблемите на овие жители и можностите за нивно побрзо решавање.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1313  пати
Објавено на: 05.10.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©