Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВА ВОДОВОДНА ЛИНИЈА НА „15 ТИ КОРПУС“
Untitled Document

Јавното претпријатие „Водовод “ Охрид денеска започна со  изведба на нова водоводна линија на улица „15ти Корпус“.
Водоводната  линија ќе биде во должина од 400 метри, а ќе биде вграден профил на цевковод Ф-110.

Прочитано:  133  пати
Објавено на: 20.02.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©