Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОСНОВЦИТЕ ОД ПЕШТАНИ, КОЊСКО,ТРПЕЈЦА И ЕЛШАНИ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНАТА
Untitled Document

Учениците од четврто  и петто одделение при  ОУ „Св. Наум Охридски“ од Пештани, и нивните врсници од подрачните училишта во селата Коњско, Трпејца и Елшани денес беа во посета на општина Охрид.
Тие се запознаа со градоначалникот д-р Јован Стојаноски кој им укажа на начинот и функционирањето на локалната власт,  по што учениците беа гости во неговиот кабинет.
Во рамки на посетата младите охриѓанчиња  прошетаа и низ останатите служби на општинската администрација.

Прочитано:  1376  пати
Објавено на: 12.02.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©