Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОРГАНИЗИРА ИФТАР ВЕЧЕРА
Untitled Document

 По повод големиот муслимански празник Бајрам градоначалникот Никола Бакрачески, утре (30.01.2016), на плоштадот Чинар организира Ифтар вечера.
Вечерата која ќе започне во 20 часот претставува израз на соживот и градење на меѓусебни пријателски односи и почитување меѓу сите етнички заедници што живеат во Охрид.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1802  пати
Објавено на: 29.06.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©