Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СО ПРИГОДНА СВЕЧЕНОСТ ОДБЕЛЕЖАН ПАТРОНОТ НА ЈОУДГ „ЈАСНА РИСТЕСКА“
Untitled Document

Под мотото „На крилјата на љубовта“, синоќа, во Центарот за култура „Григор Прличев“ беше одбележан патронот на детската градинка „Јасна Ристеска“. Оваа година се одбележуваат 55 години од постоењето на градинката.

Присутните ги поздрави градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, честитајќи им го патрониот празник и посакувајќи им успешна работа во иднина.

Настанот беше збогатен со забавна програма подготвена и изведена од вработените и децата од ЈОУДГ „Јасна Ристеска“.

 

 

 

Прочитано:  299  пати
Објавено на: 08.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©