Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРИВРШУВААТ ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ЈУБИЛЕЈНОТО ИЗДАНИЕ НА ОХРИДСКИОТ ПЛИВАЧКИ МАРАТОН
Untitled Document

Подготовките за годинешното издание на Охридскиот пливачки маратон се во завршна фаза. Охридскиот пливачки маратон на 20. Август. Годинашното 30. по ред издание од серијата на ФИНА, ќе се плива на триесет километарската патека „Климе Савин“.

Општина Охрид и Јавните претпијатија се подготвуваат за непречено одвивање на јубилејното издание, а во тек е и подготовка на пропраните културно - забавни содржни.


И оваа година натпреварувањето ќе се одвива во две групи, женска и машка конкуренција. За потсетување на минатогодишното 29. издание на  Охридскиот пливачки маратон за прв пат победник беше македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1372  пати
Објавено на: 12.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©