Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ХОРТИКУЛТУРНО УРЕДУВАЊЕ НА ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ
Untitled Document

Изминативе денови екипите на “Паркови и зеленило” при “Ј.П. Охридски Комуналец” покрај тековните активности хортикултурно го уредуваa центарот на градот. Во парковите кај плоштадот, малиот плоштад и на кејот “Македонија” беа засадени нови садници од сортите “игератум”, “салвија”, “петунија” и “џунџуле”. Исто така “џунџуле” беше засадено и на кружниот тек кај Охридска банка.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1343  пати
Објавено на: 02.06.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©