Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РАСЧИСТУВА УЛ. ЖЕЛЕЗНИЧКА
Untitled Document

Екипите на Ј.П. “Охридски Комуналец”, покрај тековните работи, вчера започнаа со акција за темелно расчистување на ул. “Железничка”од наноси на песок, земја и трева. Тревата се отстранува со шпакли покрај жардинериите и на тротоарот, и се извршува темелно метење на целата улица. Поради должината на делницата, екипите ќе бидат ангажирани и во наредните денови.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1374  пати
Објавено на: 19.09.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©