Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАВРШИ РАСЧИСТУВАЊЕТО КАЈ ГРАШНИЦА
Untitled Document

Како што Локалната самоуправа најави изминатата недела за преземање активности за расчистување на шутот и трњата кај реката Грашница, завршија денес. Деновиве се очекува да започне наредната фаза со која ќе се оплемени и уреди целокупниот простор, по што овој дел ќе добие еден сосема нов лик.

Низ овај предел предвидено е  да поминува пешачката патека која се протега од Канео преку Лабино па се до Воска и Даљан.

Со уредувањето на овој простор, охриѓани и туристите ќе добијат уште едно место каде ќе можат да се рекреираат, релаксираат и да уживаат во убавата глетка на Охридското езеро.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1376  пати
Објавено на: 13.02.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©