Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИД ДЕЛ ОД ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ЧАСОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА
Untitled Document

Петта година по ред, општина Охрид заедно со волонтерите од Црвениот крст од Охрид, се приклучуваат кон акцијата за одбележувањето на „Часот на планетата земја“. Во знак на поддршка, утре на 24.03 2018, од 20:30 часот до 21:30 часот, ќе биде исклучено осветлувањето од црквата „Св. Јован  - Канео“ , „Самоиловите тврдини“  и на плоштадот Мини маркет.  Истовремено, волонтерите од Црвениот крст од Охрид, со свеќи ќе го направат заштитниот  знак на манифестацијата „60+“.

Прочитано:  1394  пати
Објавено на: 23.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©