Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО НА ИЛИНДЕНЦИТЕ
Untitled Document

По повод одбележувањето на 2-ри август, Денот на Републиката, градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски претпладнево положи свежо цвеќе  пред спомен обележјето на илинденците во градскиот парк.

Претходно градоначалникот Стојаноски го проследи историскиот  час  кој по повод празникот го одржа  професор Ристе Николески.
Цвеќе пред спомен обележјето на илинденците положија и останати претставници од политичкиот и јавниот живот од Охрид и државава.

Прочитано:  558  пати
Објавено на: 02.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©