Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
„ДЕНОВИ НА МЕД“ 2017
Untitled Document

Во организација на општина Охрид, Сектор за туризам и ЛЕР , и оваа година се одржува манифестацијата „Денови на мед“. Од 4 август до 7 август на плоштадот „Крушевска Република“  посетителите ќе имаат можност повеќе да се запознаат и да го вкусат медот како и да се информираат за останатите пчеларски производи. Манифестацијата ќе започне во 17 часот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1397  пати
Објавено на: 03.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©