Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНУВА ФЕСТИВАЛОТ НА ВИНО И СИРЕЊЕ ВО ОХРИД
Untitled Document

Вечерва на плоштадот „Чинар “ во охридската чаршија ќе биде отворено годинешното издание на фестивалот на вино и сирење. На типизирани штандови своите производи ќе ги претстават производители од Македонија и Албанија. Фестивалот продолжува и утре.

Во прилог, програма од настанот...

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛ ВИНО И СИРЕЊЕ

10-11 АВГУСТ, 2018 ОХРИД, - мал плоштад Крушевска Република

  • Прв ден (10.08.2018)Петок

17:00 Поставување на штандовите и распоред на учесниците

21:00 Свечено отворање и поздравен говор на претставник од локална самоуправа на општина Охрид
21:15 Презентација и дегустација на производи збогатена со музичка програма (Ансамбл Билјана Јуниор)
24:00 Затворање на прв ден фестивалот

  • Втор ден ( 11.08.2018)Сабота

17:00 Продолжување на манифестацијата

21:00 Презентација и дегустација на производи збогатена со    музичка програма (Оркестар Климе Садило)
24:00 Затворање на фестивалот

Прочитано:  622  пати
Објавено на: 10.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©