Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧИСТЕЊЕ НА СЛАВАЈ ПЛАНИНА И ПРЕСЕКОТ КАРПОШ ВОЈВОДА СО АСНОМ
Untitled Document

Денес дел од екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец", по налог на комуналната инспекција, беа ангажирани на рачно и машинско расчистување на дел од ул. "Славеј планина" и на пресекот на ул. "Карпош војвода" со ул. "АСНОМ", каде што се косеше израснатата трева и се отстрануваа трњето со помош на багер.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1381  пати
Објавено на: 11.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©