Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВЕЧЕРВА И УТРЕВЕЧЕР ЌЕ СЕ ПРСКА ПРОТИВ БЕЛИ ПЕПЕРУТКИ ВО ОХРИД
Untitled Document

Се известуваат пчеларите од Охрид да преземат мерки за заштита на пчелите, затоа што службите на Центарот за јавно здравје на ден 25.06 и 26.06 2016 ( сабота и недела) во вечерните часови ќе прскаат против „бели пеперутки“.
Ќе се прска на потегот од градското пристаниште до хотел „Парк“  односно ќе биде опфатено јавното осветлување по кејот.
Акцијата ќе се спроведува во период од полноќ до 3:00 часот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1348  пати
Објавено на: 25.06.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©