Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕШЕ РАСФРЛАН ОТПАД КАЈ ЗГРАДИТЕ НА УЛ. НИКОЛА КАРЕВ И ТУРИСТИЧКА
Untitled Document

Денес се изврши чистење на просторот кај комплексот згради на ул. "Никола Карев" и бул. "Туристичка", околу трговскиот центар "Трудбеник". Се чистеше расфрлан комунален отпад кое е расфрлано од страна на околните станари во дворовите на зградите. Иако не се работи за јавна површина во која Ј.П. "Охридски Комуналец" има надлежност, сепак во интерес на јавната хигиена и грдата слика која се гледаше, се изврши чистењето, но апел до надлежните куќни совети, во однос со законските надлежности, нивна е одговорноста за чистотата и хигиената на просторот.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1381  пати
Објавено на: 24.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©