Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ПОСТАВУВААТ ИВИЧНИЦИ НА ПАТЕКАТА ОД МОСТОТ ДО ПАРК
Untitled Document

Градежните активносите за изградба на рекреативната пешачката патека која се гради од мостот до хотел Парк се одвиваат непречено. Денес, градежната оператива на ЈП „Градски гробишта“, започна со поставување на парковски ивичници во должина од 420 метри.

 Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1339  пати
Објавено на: 28.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©