Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СО ВЕЛОСИПЕД ДО ЗДРАВО ЖИВЕЕЊЕ
Untitled Document

По повод обележувањето  на Европскиот ден на соработка , Општина Охрид  и Заводот за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања, како партнери во имплементација на   ИПА проект Cross4all, заедно со учениците од ОУ  „ Григор Прличев“ на  05.10.2018 година (петок) со почеток во 11 часот го  организираат настанот „ Со велосипед до здраво живеење“ .

Прочитано:  331  пати
Објавено на: 03.10.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©