Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧИСТЕЊЕ НА РЕЧНИТЕ КОРИТА НА ДЕЛ ОД РЕКАТА „СУШИЦА“ И ВО НАСЕЛБА „РАЧА“
Untitled Document

Продолжува акцијата за расчистување на речните корита со цел да се спречи можноста за поплавување на околното земјиште. Екипите на Ј.П. “Охридски Комуналец” во вчерашниот ден го расчистуваа коритото на реката “Сушица” на потегот од “Калимеро” до амбулантата. Денес акцијата продолжи во населбата “Рача” каде што беше расчистено коритото на реката по целата должина.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1351  пати
Објавено на: 11.11.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©