Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СВЕЧЕНО ДОДЕЛУВАЊЕ НА СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА КУРСЕВИТЕ ПО СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ И ИНФОРМАТИКА
Untitled Document

Во рамки на одбележувањето на 106 годишнината од смртта на охридскиот преродбеник Кузман Шапкарев, во НУ „Григор Прличев“, утре, градоначалникот Никола Бакрачески на пригодна свеченост ќе ги додели сертификатите за посетените курсеви по англиски јазик, германски јазик и информатика од ОЈУ „Кузман Шапкарев“.

Почетокот на манифестацијата е во 13:30 часот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1332  пати
Објавено на: 17.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©