Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОРАДИ АСФАЛТИРАЊЕ, НЕМА ПАРКИРАЊЕ НА ВОЗИЛА ЗАД МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ
Untitled Document

Согласно Годишната програма за работа на Секторот за комунални дејности,сообраќај и улици при општина Охрид, а во рамките на планот за асфалтирање на пристапни улици и патишта, во текот на денешниот ден ќе се асфалтира дел од улицата „ Билјанини извори“ ,позади  Основното музичко училиште „ Методи Патче“ .

Поради изведување на градежните работи се апелира до граѓаните кои живеат на овој дел од градот, моторните  возила да не ги паркираат на просторот зад музичкото училиште.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1321  пати
Објавено на: 29.09.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©