Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОВТОРНО СЕ РАСЧИСТУВА ДЕПОНИЈА ВО НАСЕЛБА „ХРИСТО УЗУНОВ“
Untitled Document

После нецела недела откако Ј.П. “Охридски комуналец” ја расчисти дивата депонија кај прес контењерот во населбата “Христо Узунов”, денес повторно истата глетка. И денес беа машински подигнати големи количини на отпад од истото место. Иако според календарот на претпријатието беше организирано подигање на кабаст отпад во тој дел на 01.10.2016 (сабота), граѓаните продолжуваат со несовесното депонирање на истиот, како и градежен шут, зелен отпад, пластика и друг комунален отпад.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1344  пати
Објавено на: 05.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©