Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БЛАГОДАРНОСТ И ПОФАЛБИ ОД УПРАВАТА ЗА ЈАВНИ ПРИХОДИ НА Р. МАКЕДОНИЈА
Untitled Document

На ден 09.11.2018 год на иницијатива на Управата за јавни приходи во просториите на МЈП “Проаква” беше остварена посета од висока делегација предводена од Заменик Ген. Директор на УЈП на Р.Македонија. На таа средба беше изразена благодарност до новото раководство на МЈП Проаква за досегашната соработка со управата, навременото сервисирање на обврските на Р.Е.Водовод Охрид кое резултираше со комплетна деблокада од нивна страна. 

Повеќе...

Прочитано:  289  пати
Објавено на: 14.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©