Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
77 ГОДИНИ ОД НАРОДНО ОСЛОБОДИТЕЛНОТО ВОСТАНИЕ НА МАКЕДОНИЈА
Untitled Document

Со пригодни свечености Општина Охрид и ОО на Сојузот на Борци ќе го одбележат 11 Октомври- Денот на народното востание. Свечената програма започнува утре во 11 часот. Во рамки на случувањето е предвидено обраќање на градоначалникот Јован Стојаноски, а историски час ќе одржи Наце Иваноски од ОО на Сојузот на борци.

Во четврток делегации  од општина Охрид и останати претставници од јавниот и политички живот од градов ќе положат свежо цвеќе на Спомен обележјето од НОБ во градскиот парк, во дворниот простор на Основен Суд –Охрид и Економското училиште, „Св. Кирил и Методи“ и кај градски гробишта.  

Програма...

 

Прочитано:  324  пати
Објавено на: 09.10.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©