Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
Богат асортиман на саден материјал во Расадникот
Untitled Document

Пролетта е период кога интензивно хортикултурно се средуваат парковите и градините. Ј.П.”Охридски Комуналец” Охрид преку својата Р.Е.”Паркови и зеленило” врши одржување и уредување на јавните парковски површини. Исто така врши производство и продажба на украсни дрвца, грмушки и сезонско цвеќе, изработка и изведба на хортикултурни рашенија на приватни паркови и одржување на дворни места. (ПОВЕЌЕ...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1310  пати
Објавено на: 23.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©