Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕШЕ ЧАРШИЈАТА ОД ГУМИ ЗА ЏВАКАЊЕ
Untitled Document

Денес, како и во утрешниот ден, екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" покрај другите активности, вонредно се ангажирани на чистење на чаршијата од гуми за џвакање (мастики) на потегот од плоштадот „Св.Климент Охридски„ до плоштадот „Крушевска Република„ кај Чинарот. Акцијата се врши во раните утрински часови кога по чаршијата нема многу посетители, а одстранувањето на гумите за џвакање го вршат 4 комунални работници со специјални шпакли.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1374  пати
Објавено на: 05.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©