Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВИ ИНСТАЛАЦИИ ЗА НОВИОТ КРУЖЕН ТЕК
Untitled Document

Јавните претпријатија „Проаква“ и „Нискоградба“, започнаа со поставување подземни инсталации на пресекот  од булевар „Туристичка“ и улицата „ Јане Сандански“ каде во тек е градба на кружен тек.

Се очекува во оваа работна недела да започнат со работа и кабелските оператори „Телеком“ и „Неотел“.
По поставување на подземните инсталации  на оваа кружна крстосница ќе биде воведен во работа изведувачот, градежната фирма  „Ив Стил Градба“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1352  пати
Објавено на: 15.02.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©