Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕДМОНОЕМВРИСКИ КОНЦЕРТ НА ОМУ „ МЕТОДИ ПАТЧЕВ“
Untitled Document

Во Основното музичко училиште „ Методи Патчев“ , вечерва во рамките на одбележувањето на Денот на ослободувањето на Охрид, се одржа седмоноемвриски концерт, на кој присуствуваше и градоначалникот Јован Стојаноски. Талентираните ученици под менторство на нивните наставници,  со грижливо одбрана музичка програма, на инспиративен начин го чествуваа ослободувањето на Охрид од фашистичкиот окупатор.

Прочитано:  1381  пати
Објавено на: 07.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©