Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНУВА ЛЕТНИОТ РЕЖИМ НА НАПЛАТА НА ЈАВНИОТ ПАРКИНГ ПРОСТОР
Untitled Document

ЈП Билјанини Извори ги известува граѓаните на Охрид дека од утре 01. 06 ( четврток ) започнува летниот режим на наплата на јавниот паркинг простор. Со одлуката на Советот на град Охрид од минатата година во летниот период ( јуни, јули и август ) Зона А за еден час паркирање за физички лица од 30 денари ќе се наплаќа 40 додека Зона Б од 20 денари за еден час ќе се наплаќа 30 денари.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1576  пати
Објавено на: 01.06.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©