Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДРЕДЕН Е ПРОСТОР ЗА РЕКЛАМИРАЊЕ НА ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ
Untitled Document

Согласно законските одредби  за рекламирање на учесниците во изборната кампања, Општина Охрид,  одреди простор каде политичките партии можат да ги постават своите рекламни постери и пораки. Поставени се тараби на оградата од ОУ “Григор Прличев“, како единствено место за  политичкиот маркетинг за време на изборната кампања.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1431  пати
Објавено на: 21.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©