Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СТАРТУВАШЕ АВИОНСКАТА ЛИНИЈАТА ОХРИД – ВИЕНА
Untitled Document

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“, попладнево пристигна првиот лет на компанијата „Визер“ од новата авионска линија од Охрид кон Виена и обратно.

Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, како и градоначалникот на Струга, Рамис Мерко и директорите на агенцијата за туризам и ТАВ, Љупчо Јанески и Алп Ер Тунга Ерсој беа дел од свечениот пречек на патниците.

Оваа авионска линија ќе биде трет редовен лет што ќе оперира од охридскиот аеродром.

Прочитано:  276  пати
Објавено на: 17.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©