Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 105 ГОДИНИ ОД ОХРИДСКОТО ВОСТАНИЕ
Untitled Document

Во големата сала на општина Охрид, утре на 12.09.2018 година (среда) со почеток во 12:30 часот, ќе се одржи свеченост по повод одбележувањето на 105 години од Охридското востание. На одбележувањето, што го организира Локалната самоуправа, ќе биде прикажан видео- запис од документарниот филм „ Охридско востание“ (македонско-албански бунт) на режисерот Илија Пиперкоски, а историски час ќе одржи д-р Никола Митровиќ.

Прочитано:  369  пати
Објавено на: 11.09.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©