Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ “БРАТСВО ЕДИНСТОВО“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Учениците од ОУ “Братство Единство“ денес ја посетија локалната самоуправа. Посетата на основците е во рамките на наставната програма за 3 и 4 одделение по предметот “Општество“, при што учениците имаа можност, практично да се запознаат со работатa на општинската администрација.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1309  пати
Објавено на: 15.03.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©