Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
РАСЧИСТУВАЊЕ НА КРАЈБРАЖЈЕТО
Untitled Document

Денес екипите на Ј.П. “Охридски Комуналец” од раните утрински часови се ангажирани на расчистување на крајбрежјето во центарот на градот кај хотелот “Палас”. Активирана е комбинирана машина за отстранување на големи наноси на песок и муљ од кејот.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1350  пати
Објавено на: 03.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©