Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БАЗАР НА ОХРИДСКИ РАКОТВОРБИ
Untitled Document

Под покровителство на Локалната самоуправа и Националната установа  „ Завод за заштита на спомениците на културата и Музеј“ од Охрид, вечерва во 19:00 часот, на Сараиште, свечено ќе биде отворен Базар на охридски ракотворби. На базарот, што ќе трае до 27 август, на 8 тезги ќе бидат претставени 16 изработувачи на автентични охридски ракотворби.

Прочитано:  402  пати
Објавено на: 22.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©