Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ „ГРИГОР ПРЛИЧЕВ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Во рамки на предвидените посети на ученици од охридските  основни училишта, денес во посета на  Општина Охрид беа четвртоодделенците  од ОУ „Григор Прличев“.Во големата општинска сала нив ги пречекаа градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски.  Младите охриѓанчиња се запознаа со   работата  и функционирањето на локалната власт , а беа и во кабинетот на градоначалникот и останатите служби на општинската администрација.

Учениците од ОУ „Григор Прличев“ фотографиите од денешната посета на општината може да ги погледнат  со кликање тука [174 MB rar.].    

Прочитано:  1432  пати
Објавено на: 26.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©