Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА 31. ОХРИДСКИ ПЛИВАЧКИ МАРАТОН
Untitled Document

Точно на пладне, од Св. Наум, 22- ца натпреварувачи го започнаа препливувањето на 30 километарската патека – „Климе Савин“.Градоначалникот Никола Бакрачески на сите натпреварувачи им посака успех и мирна вода, по што го означи стартот на 31. издание на Охридскиот пливачки маратон.

Пред самиот почеток на трката, насобраната публика со аплауз ги мотивираше пливачите.  Се очекува околу 17 часот на градското пристаниште да пристигнат и првите маратонци.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1408  пати
Објавено на: 19.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©