Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗДРУЖЕНИЕТО „БИСЕРА“ СО ПРИГОДНА ИЗЛОЖБА ПО ПОВОД 8-МИ МАРТ
Untitled Document

Претседателката на советот Живка Ангелоска вечерва во 19 часот во Центарот за 
култура "Григор Прличев", присуствуваше на изложбата на жените сликари од 
здружението Бисера.

Изложбата се одржува традиционално секоја година по повод 8ми Март, денот на 
жената.

Прочитано:  357  пати
Објавено на: 07.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©