Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАВРШНА ФАЗА НА ИЗГРАДБАТА НА ПАТЕКАТА КОН ХОТЕЛОТ „ ПАРК“
Untitled Document

Делот  од рекреативната патека до хотелот  „Парк“ во должина од 210 метри е во завршна фаза. Денска , ЈП „ Нискоградба“ завршува со бојадисувањето на делот од асфалтот што е предвиден за велосипедска патека , а ЈП „ Проаква“ ги монтира на фонтаните, а ЈП „ Охридски комуналец“ ќе го исчисти целиот простор каде се одвиваа градежни работи.
Со веќе поставеното ново осветлување , патеката е во функција и ќе претставува  најуреден простор за  проешетки крај езерото и за рекреација на граѓаните и туристите.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1320  пати
Објавено на: 02.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©