Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА УПРАВАТА ЗА ЈАВНИ ПРИХОДИ
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски, денеска имаше работна средба со заменикот на директорот на Управата за јавни приходи Фарук Омери и раководителот на даночното одделение во Охрид Елизабета Русеска. На средбата се разговараше за координирање на активностите на општинските и инспекциските служби на Управата за јавни приходи во текот на главната туристичка сезона.

Прочитано:  1471  пати
Објавено на: 17.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©