Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРЕДБА СО ЖИТЕЛИТЕ ОД НАСЕЛБАТА „ ВОСКА“
Untitled Document

Градоначалникот Никола  Бакрачески продолжува со средби со жителите од урбаните заедници. Утре на 9 април 2015 г. ( четврток) во хотелот „ Мизо“ ,   со почеток во 17 часот ќе се одржи средба  со жителите на Урбаната заедница „ Воска“ .


На средбата со жителите на  оваа урбана заедница,  покрај соработниците на градоначалникот Бакрачески, ќе  присуатвуваат и директорите на јавните претпријатија. Целта на средбата е запознавање на градоначалникот со проблемите на  жителите од оваа населба  и можностите за нивно побрзо  решавање.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1312  пати
Објавено на: 08.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©